Jeśli podejrzewasz, że Twoja pompa hydrauliczna może wymagać naprawy, należy sprawdzić kilka rzeczy. Nieszczelna pompa nie będzie działać wydajnie. Najpierw upewnij się, że poziomy płynów roboczych są odpowiednie. Pomoże to ustalić, czy system jest czysty i wolny od zanieczyszczeń. Następnie sprawdź zużycie części wewnętrznych. Ostatnią rzeczą do zrobienia jest zaniedbanie konserwacji pompy hydraulicznej. Regularne przeglądy pompy zapewnią jej wydajną i bezpieczną pracę.

Zepsuty lub zużyty element może być przyczyną braku wydajności. Jeśli jakaś część pompy jest nieszczelna, możesz usłyszeć jej zgrzytanie, zgrzytanie, pisk lub grzechotanie. Nawet jeśli nie słychać hałasu, prawdopodobnie jest to oznaka wycieku. Oprócz powodowania problemów w systemie, te uszkodzone części mogą powodować niepotrzebne zużycie innych maszyn – regeneracja pompy hydraulicznej.

Kiedy pompa zaczyna przeciekać, możesz sprawdzić, czy nie ma wycieków wewnętrznych. Awaria cylindra lub silnika może spowodować wprowadzenie zanieczyszczeń do pompy. Podobnie wyciek oleju może być spowodowany pęknięciem uszczelki. Jeśli zawory lub cylinder nie zostaną prawidłowo dokręcone, ciecz zacznie kapać. Olej będzie zanieczyszczony, jeśli będzie przechowywany niewłaściwie lub narażony na działanie kurzu. Aby wykryć wyciek, musisz znać dokładną lokalizację wycieku. Nie zawsze jest to łatwe.

W przypadku wycieku wewnątrz pompy, należy dokładnie sprawdzić wnętrze pompy. Jeśli zauważysz jakikolwiek płyn w linii, może to wskazywać na problem wewnętrzny. Nieszczelność w linii może oznaczać, że ciśnienie w całym systemie jest niskie. Wyciek wewnętrzny spowoduje również niesprawność pompy. Jeśli wnętrze przecieka, musisz wymienić olej, aby zapobiec wyciekowi. W przeciwnym razie będziesz musiał wymienić cały system, co może skutkować dużym projektem wymiany.

Jeśli podejrzewasz nieszczelność w układzie hydraulicznym, czas na natychmiastowe sprawdzenie części. Jeśli są zużyte lub zabrudzone, spowoduje to utratę wydajności i spowoduje nagły spadek ciśnienia. Olej może również roznosić zanieczyszczenia na inne części maszyny, w tym pompę hydrauliczną. Jeśli wyciek zostanie wykryty wcześnie, możesz naprawić wyciek lub wymienić części, aby uniknąć dalszych uszkodzeń systemu.

Oprócz zużywających się i starzejących się części, Twój układ hydrauliczny może być również głośny. Wskazuje to na awarię systemu. Różne dźwięki wydawane przez pompę mogą wskazywać na różne problemy, w tym kawitację, zużycie łożysk i piszczenie. Nieszczelna pompa może być oznaką nieefektywności. Może to być spowodowane niskim poziomem płynu w zbiorniku, zużyciem, a nawet zablokowaniem części wewnętrznej. Przed rozpoczęciem naprawy należy skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *