Popularność bitcoina doprowadziła do powstania wielu firm i stron internetowych oferujących tę wirtualną walutę. Wiele osób pociąga pomysł wykorzystania go jako alternatywnej formy płatności, ponieważ jest to bezpieczny i wygodny sposób przechowywania i wymiany wartości. Jest również niezwykle łatwy w użyciu i można go wymieniać na towary i usługi, ale jest szczególnie przydatny dla firm internetowych, ponieważ jest przenośny, podzielny i bezpieczny. Najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie jest zakup bitcoina na giełdzie internetowej. Większość z tych giełd, takich jak Coinbase, ułatwia kupowanie bitcoinów i przechowywanie ich za pomocą bezpiecznego systemu kluczy publicznych i prywatnych.

Główną wadą konwencjonalnych systemów płatniczych są wysokie koszty związane z przetwarzaniem płatności. Chociaż nie ma fizycznej obecności bitcoina, może on być śledzony przez organy ścigania i poinformowane osoby. Ponieważ nie ma fizycznej obecności kryptowaluty, jej transakcje są również odporne na manipulacje. Ponadto Bitcoin jest bardzo bezpieczny. Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo, możesz zapoznać się z zaletami Bitcoina i sam zdecydować, czy jest dla Ciebie odpowiedni.

Inwestowanie w Bitcoin nie jest jednak dla osób o słabym sercu. Chociaż jego cena dramatycznie wzrosła, wzrost ten nie był bańką. Chociaż prawdą jest, że niektórzy ludzie używają go do nielegalnych działań i na podziemnych rynkach, ważne jest również, aby pamiętać, że Bitcoin to waluta, która nie ma banku centralnego. W rezultacie rządy najprawdopodobniej będą chciały to uregulować, a nawet całkowicie zakazać. Tak jest w przypadku Nowego Jorku, gdzie Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork sfinalizował przepisy, które wymagają, aby wszystkie firmy rejestrowały się w stanie w celu przetwarzania wszystkich transakcji bitcoin o wartości przekraczającej 10 000 USD.

Ponieważ Bitcoiny są sprzedawane na giełdach, można nimi handlować na rynku jak papierami wartościowymi. Ta anonimowość sprawia, że ​​Bitcoin jest kuszącą opcją dla spekulantów. W 2012 r. Bitcoin był wart 10 USD, ale pod koniec 2013 r. wzrósł do ponad 1000 USD. Niskie koszty transakcyjne Bitcoin są również atrakcyjne dla obcokrajowców, którzy muszą przesyłać pieniądze do domu lub emigrantów z krajów, w których używanie pieniędzy jest nielegalne.

Chociaż niektórzy ludzie są sceptyczni co do technologii stojącej za bitcoinem, pozostaje on popularną walutą wśród tych, którzy szukają alternatywnej metody płatności. W przeciwieństwie do zwykłych kont bankowych, Bitcoin jest cyfrową walutą opartą na srebrze. Jego ceny można wymieniać na giełdach, podobnie jak akcje. Ceny tych walut stale się zmieniają, dlatego ważne jest, aby śledzić je i ich wartość rynkową. O jego popularności świadczy fakt, że giełdy mają swoje własne regulaminy i zasady, których należy przestrzegać.

Bitcoin to zdecentralizowana waluta. Zamiast korzystać z banku centralnego, bitcoiny są przechowywane na urządzeniach komputerowych. Nie są one fizycznymi pieniędzmi, a zatem nie są uznawane przez banki centralne za ważną formę wymiany. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, bitcoin nie jest walutą; jest to po prostu cyfrowa waluta, której można używać w transakcjach, takich jak kupowanie i sprzedawanie produktów. W związku z tym jest to forma cyfrowych pieniędzy, które można łatwo przenosić z jednej strony na drugą.

giełdy kryptowalut ranking

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *